Samochody dla dzieci

Samochody dla dzieci na akumulator

Kształtowanie się pierwszych zainteresowań u dziecka następuje już w pierwszych miesiącach życia. Czasem dzieci dość szybko popadają w zainteresowanie na przykład motoryzacją. Dla małego dziecka prowadzenie autka staje się marzeniem, które można zrealizować, a to z faktu dostępnych na rynku samochodów dla dzieci zasilanych akumulatorem. Autka takie produkuje się na wzór znanych już modeli samochodów, co może uszczęśliwić naszą pociechę, kiedy zobaczy takie samo autko jak u rodziców w jej rozmiarze. 

Ile akumulator wytrzyma i jaka jest prędkość?

W zależności od modelu akumulator jest w stanie wytrzymać około 2 godzin pracy. Czas ładowania takiego akumulatora może wynosić 8-10 godzin. Mini samochody dla dzieci potrafią się rozpędzić do 6 km/h, czyli zaleca się rodzicom pilnowanie maluszka, aby nie zwiał, aczkolwiek autka te mają w zestawię specjalny pilot, który umożliwia kierowanie i zatrzymanie samochodu. 

Środki ostrożności

Samochody dla dzieci są bardzo solidnymi i bezpiecznymi zabawkami. Mini pojazdy posiadają pasy bezpieczeństwa aby dziecko nie uderzyło głową o kierownicę w momencie gwałtownego hamowania. Samochody są pozbawione ostrych krawędzi i są wyposażone w specjalny pilot, który umożliwia spowolnienie lub zatrzymanie autko w razie potrzeby. Dużo autek dla dzieci nie pozwala przekroczyć 6 km/h, co dla dziecka nie ma większego znaczenia, liczy się aby autko jeździło przecież. 

Cena samochodu dla dziecka?

Ceny takich autek zaczynają się od 200 zł, a kończą na ponad 1000 zł. Cenny są zależne od wytrzymałości akumulatora, prędkości, zaawansowaniu zabawki ponieważ samochody dla dzieci mogą mieć otwierane drzwi, radio i światła. Oczywiście dużo czynnikiem wpływającym na cenę takiego samochodu jest fakt, czy pojazd przypomina prawdziwe duże marki takie jak Audi, Mercedes itp. Autka wzorowane na modelach aut autentycznych marek są zazwyczaj droższe. 

Czy warto kupić taki samochód dziecku?

Samochód dla dziecka to trwała, bezpieczna zabawka o ile dobrze się z niej korzysta. Należy dziecku zapinać pasy i mieć pod ręką pilot, aby w razie konieczności zwolnić lub zatrzymać pojazd. Ceny tych zabawek potrafią być atrakcyjne a nasza pociecha może takim pojazdem się bawić do 8 roku życia. Jeśli mamy miejsce na takie autko i możliwość poświęcenia dziecku uwagi na czas zabawy samochodem, to zdecydowanie warto rozważyć zakup samochodu dla dziecka.