Samochody dla dzieci – wokół motoryzacyjnej pasji przedszkolaków

Zainteresowanie różnorakimi pojazdami rodzi się w dzieciach często bardzo wcześnie. Duże, głośne, ruszające się auta dostrzega nawet malec jeżdżący w wózku. Dlatego miłość do samochodów, choć przypisywana głównie chłopcom, jest popularna wśród wielu dzieci każdej płci. Jakie samochody dla dzieci można sprezentować im z różnych okazji? Czy warto ograniczać się jedynie do popularnych “resoraków” i nieco większych modeli? Poznaj ciekawe samochodowe zabawki dla najmłodszych.

Małe samochody dla dzieci – nie tylko dla najmłodszych

Prawdopodobnie najpopularniejsze, najliczniejsze Samochody dla dzieci, czyli produkt wysokiej jakości w niskiej cenie! to tak zwane resorówki, niewielkie autka o długości zwykle nieprzekraczającej 10 centymetrów. Uwielbiają je mali i duzi, często nie tylko do zabawy, ale również w ramach nawet wyjątkowo dużych kolekcji. Do autek w określonej skali, przypominających prawdziwe samochody w dużym pomniejszeniu można także dokupić garaż, tor wyścigowy, lawetę do przewożenia czy warsztat. To świetna zabawa na długie godziny, a także w szerszym ujęciu – zabawki na lata.

Wymarzony pojazd dla dziecka

Dzieci w wieku przedszkolnym lubią także samochody większe, mogące służyć wszechstronnej zabawie, a nawet jeździć z dzieckiem jako kierowcą. Duże plastikowe czy drewniane auta mogą mieć dodatkowe funkcje, nie tylko świetlno-dźwiękowe, ale także ruchowe. Świetne samochody dla dzieci to różnorodne:

– maszyny budowlane – koparki, spychacze, betoniarki,

– wywrotki, śmieciarki,

– samochody dostawcze, tiry,

– autobusy, busy,

– radiowozy, karetki.

– auta wyścigowe, terenowe, z przyczepą.

Wiele większych zabawek, długości 50 centymetrów i więcej może nawet pełnić funkcję jeździka. Osobna grupa to samochody dla dzieci na akumulator, przypominające prawdziwe pojazdy. Często są zdalnie sterowane, wyposażone w pasy bezpieczeństwa, dlatego mogą być “prowadzone” nawet przez maluchy. Warto rozwijać w dzieciach ich zainteresowania i pasje, chociażby właśnie przez dobór dobrej jakości zabawek z nią związanych.